Isparta ve Denizli'de su baskını

Isparta ve Denizli'de su baskını.15898
  • Giriş : 12.08.2008 / 06:13:00
  • Güncelleme : 12.08.2008 / 00:07:53

Isparta'da dün 1 saat süren sağanak yağıştan 150-200 dolayında evin etkilendiği bildirildi. Denizli'de ise aniden bastıran yağmur hayatı olumsuz yönde etkilerken bazı evleri su bastı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Isparta Belediye Başkanvekili Burak Girit, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün saat 19.00 sıralarında başlayan sağanak yağışın 1 saat sürdüğünü söyledi. Yağışın daha çok doğalgaz çalışmasının yapıldığı Fatih, Zafer ve Muzaffer Türkeş mahallelerinde etkili olduğunu ifade eden Girit, bu mahallelerdeki 150-200 dolayındaki evin yağıştan etkilendiklerini kaydetti.

Isparta Meteoroloji Bölge Müdürü Orhan Yıldız da metrekareye 31 kilogram yağış düştüğünü bildirdi.

DENİZLİ

Öğle saatlerinden sonra aniden bastıran yağmur sebebiyle bazı yollardaki asfalt kalktı, borular patladı. Şehrin birçok yerinde trafikte sorun yaşanırken, Dokuzkavaklar Mahallesi'nde su baskınları yaşandı. Dokuzkavaklar Mahallesi'ndeki bir sokakta tıkanan mazgallar sebebiyle bazı evler su altında kaldı. Gelen ihbarlar doğrultusunda su baskınlarının yaşandığı bölgelere giden Denizli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, bir yandan tıkanan mazgalları açarken, bir yandan da su altında kalan bölgelerde su tahliyesi yaptı. Su baskınına uğrayan evlerinden eşyalarını kurtarmaya çalışan vatandaşlar ise, yetkililerden yardım istedi.

Denizli Valiliği tarafından yapılan açıklamada, 45 dakika süren yağmur sonucunda Dokuzkavaklar Mahallesi'nde 7 evde su baskını meydana geldiği, Bağbaşı ve Kınıklı beldelerinde dolu yağışı görüldüğü, tarım alanlarında herhangi bir hasar olmadığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*