Isparta yağmura teslim oldu

  • Giriş : 21.09.2006 / 00:00:00

Isparta'da dün akşam saatlerinde başlayan ve giderek şiddetini artıran yağmur, 500'den fazla evde su baskınına yol açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bazı vatandaşlar ise ellerine aldıkları kovalarla suları kendileri tahliye etti. Yollarda sular kaldırımlara çıktı.

Vatandaşlar yürümekte zorlanırken, birçok kişi evine ulaşmak için suların içine girmek zorunda kaldı. Özkanlar kavşağında bulunan alt geçit bir metre suyla dolunca, giriş ve çıkışları kapatıldı.

Birçok mahallede kanalizasyon suları geri teptiği için tuvaletlerden evlere pis su girdi. Yağmur suyu kanallarının yetersiz kaldığını söyleyen vatandaşlar yetkililere tepki gösterdi.

Zeminden aşağıda bulanan birçok ev ise sular altında kaldı. Apartmanların bazılarında vatandaşlar sulardan korunmak için üst katlara çıktı. Yardım isteyen vatandaşların imdadına yetişen itfaiye yangın merdiveniyle aileleri kurtardı.

Bazı bölgelerde araçların sular altında kaldığı görüldü. Yağmur suları nedeniyle zemindeki toprağın kayması nedeniyle çevre yolu civarında araçların bir metreyi bulan çukurlara düştüğü görüldü. Yolda kalan ve çukura düşen araçlar kurtarıcı yardımıyla çıkarıldı. Yollarda oluşan oyuklara giren araçlardan bazıları hasar gördü.

Yağışın çevre ilçe ve kasabalarda da büyük hasara yol açtığı öğrenildi. Isparta'ya en yakın yerleşim yeri olan Sav beldesinde, derenin duvarı çökerken, hayvanlardan bazıları sel nedeniyle telef oldu. Birçok vatandaşın evini su bastı.

Isparta'da ve ilçelerinde hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Isparta Valiliği ve belediye işbirliğiyle kurulan Kriz Masası'ndan baskın ihbarları alınmaya devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious