Isparta'da artçı sarsıntılar sürüyor

  • Giriş : 31.03.2007 / 00:00:00

Isparta'da meydana gelen 4,7 büyüklüğündeki iki depremin ardından artçı sarsıntılar sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve deprem Araştırma Enstitüsü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Isparta'nın Eğirdir ilçesi Barla beldesi merkezli dün saat 19.56'da ve 22.23'te 4,7, saat 23.10'da da 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bunların ardından bölgede çok sayıda artçı deprem kaydedildi. Saat 04.20'de ise merkez üssü Gelendost ilçesi olarak belirlenen 4,1 şiddetinde bir deprem daha oldu.

Isparta ve ilçelerinin yanı sıra Burdur ve Afyonkarahisar'dan da hissedilen depremlerin hasar yapıcı türde olmadığını belirtildi.

Eğirdir Kaymakamı Ömer Ulu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede artçı sarsıntıların devam ettiğini, ancak olağanüstü bir durumun söz konusu olmadığını söyledi.

İlçede sadece eski ahşap bir evin yan duvarının yıkıldığını belirten Ulu, ''Vatandaşların büyük bölümü geceyi evlerinin dışında ve otomobillerinde geçirdi. İlçenin her tarafını gezdim, mal ve can kaybı yok'' dedi.

Gelendost Kaymakamı Orhan Burhan da ilçede meydana gelen depremde, herhangi bir hasar, can ve mal kaybı meydana gelmediğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious