Isparta'da deprem, halk sokaklarda!

  • Giriş : 11.04.2007 / 00:00:00

Isparta 4.9 şiddetinde depremle sarsıldı; halk geceyi sokakta geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Isparta'da meydana gelen üç ayrı deprem nedeniyle sokaklara çıktı. Saat 01.00'da, merkez üssü Barla - Eğirdir olan 4.9'luk depremden sonra Ispartalılar evlerinden çıkarak sokaklarda gezip, arabalarında uyumaya çalışıyor.

Gece yarısına doğru üç ayrı sarsıntıyla uyanan Ispartalılar sokaklara döküldü. Merkez üssü Isparta'nın Gelendost ilçesi olan depremlerin ilki 3.7 şiddetinde meydana geldi. Bundan sonra 00.39'da yaşanan 4.6 şiddetindeki depremle tedirgin olan Ispartalılar, son olarak 01.00'da meydana gelen 4.9'luk depremle sokaklara fırladı. Depremi genellikle yüksek binalarda oturan vatandaşlar şiddetli şekilde hissetti. Evlerinden çıkan vatandaşlar araçlarına binerek ya da yolda dolaşarak sabahı etmeye çalıştı. Bazı vatandaşlar ise araçlarıyla daha güvenli bir yere gitmek için yola çıktı. Saatler gece yarısını geçmesine rağmen Isparta sokaklarında adeta akşam trafiği yaşandı.

Kapısını önüne çıkan bir vatandaş, yaktığı ateşin başında beklerken üç defa meydana gelen sarsıntının korkuyla dört kez olduğunu sanarak, "Dört defa salladı, dördüncüden sonra dışarıya çıktık. Daha önce de deprem olduğu için tedirginiz." dedi. Bir başka vatandaş ise, "Bir aydır sallanıyoruz, çocuklar içeri girmeye korkuyor." diye konuştu. Bazı vatandaşlar ise geceyi araçlarında geçireceklerini belirtti.

Depremin merkez üssü Gelendost'un Yeşilköy beldesinde birkaç eski evde küçük çapta hasar olduğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious