Isparta'da genelev törenlerle yıkıldı

Isparta'da genelev törenlerle yıkıldı.7779
  • Giriş : 18.12.2008 / 00:10:00
  • Güncelleme : 17.12.2008 / 23:53:39

Isparta'da, yıkım kararı çıkan genelev, düzenlenen törenle yıkıldı. Yıkımı için düzenlenen törene Belediye Başkanı Hasan Balaman, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Isparta'da, yerleşim alanı içinde kaldığı gerekçesiyle yıkım kararı çıkan genelev, düzenlenen törenle yıkıldı.

Kurban Bayramı öncesinde boşaltılan ve bazı kısımları yıkılan genelevin tamamının yıkımı için düzenlenen törene Belediye Başkanı Hasan Balaman, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Yıkım öncesi bir açıklama yapan Balaman, 30 yıllık mazisi bulunan genelevi bazı zorluklara karşın yıktıklarını belirtti.

Konuşmasında tören alanına asılan pankartı işaret eden Hasan Balaman, şunları söyledi:

''Astığımız pankartta, (Yapılamayanları yaptık, yıkılamayanları yıktık) yazıyor. Burası ev filan değildi. Burası fuhuş yuvasıydı. Ev, ailenin oturduğu yerdir. Seçimden önce, belediye başkan adayı olduğumda söz verdim, (bu pislik haneyi kaldıracağım) dedim. Kolumuzu sıvadık. Resmi bir şekilde bayram öncesi buranın yıkılacağını duyurduk. Burayı boşalttık. Geri kalan kısmın yıkımını bugün tamamlıyoruz. Isparta'da bir olumsuzluk daha tarih oldu.''

Genelevin yıkım kararı ile çevre konutlardaki satılık ilanların azaldığını söyleyen Belediye Başkanı Balaman, ''Unutmayın ki burada çalışan insanlar da bizim insanlarımızdır. Bunlar başka ülkelerden gelmiyor. Bu durum toplumumuzun farklı bir yarasıdır'' dedi.

Balaman, yıkılan binanın yerine kadınlar için bir sosyal tesis yapılacağını bildirdi.

Konuşmanın ardından Hasan Balaman'ın kullandığı iş makinesiyle binanın yıkımına başlandı.

Genelevin, Eğirdir yolu üzerine taşındığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*