Isparta'da seçmen birbirine girdi

Isparta'da seçmen birbirine girdi.8437
  • Giriş : 07.06.2009 / 14:26:00

Isparta'nın Şarkikaraağaç ilçesinde oy kullanma işlemi sırasında iki grup arasında çıkan kavgada, 1 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, Yüksek seçim Kurulu (YSK) tarafından seçimi iptal edilen Şarkikaraağaç'taki Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi'nde oy kullanma işlemi sırasında MHP'li sandık görevlilerinin bir gence baskı yaptıkları iddiasıyla, AK Partili ve MHP'li iki grup arasında tartışma çıktı. Tartışma kavgaya dönüşünce bağırarak konuşan M.E, gözaltına alındı.

Grupları sakinleştirmek için olay yerine gelen Kaymakam Mehmet Akçay, vatandaşlara seslenerek, ''Burada bir seçim yapılıyor. Bu görüntüler Şarkikaraağaç'a yakışmıyor. Kim kazanırsa kazansın yarın herkes birbirinin yüzüne bakacak. Bu kavga, dövüş nedir. Ayıp bir şey'' dedi.

AK Parti ve MHP teşkilatlarını da partilileri sakinleştirmeleri için uyaran Akçay, oyunu kullananlardan, okul bahçesinde beklemeyerek evlerine gitmelerini ve istirahat etmelerini istedi. Akçay, ''Kimseye baskı yapılmasın, oy namustur'' diye konuştu.

Kaymakamın konuşmasının bitmesiyle birlikte iki grup arasında yeniden kavga çıktı. Olay yerine gelen çevik kuvvet ekibi, iki grup arasına girerek vatandaşları sakinleştirdi.

AK Parti adayı Mevlüt Özdemir de olay yerine gelerek, partililerden sakin olmalarını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*