Isparta'da uçuşlar yeniden başlıyor

Isparta'da uçuşlar yeniden başlıyor.4747
  • Giriş : 03.05.2009 / 08:50:00

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı'nda 2 yıl aradan sonra tekrar uçuşlara başlanacağı belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Isparta Valisi Ali Haydar Öner, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile görüştüğünü uçuşların haziran ayı içerisinde başlanacağını öğrendiğini söyledi.

2007 yılında Atlasjet'in yaptığı kazadan sonra şehre yapılan uçak seferleri iptal edilmişti. İki yıl içerisinde gerek milletvekilleri, gerekse sivil toplum kuruluşlarının çeşitli uçak firmaları ve Türk Hava Yolları (THY) ile görüşmeler yaptığını ifade Öner, "Yaz başında havayolu taşımacılığının başlayacağı müjdesini aldık. Bu bizzat bakanımızın ifade ettiği tarihtir. Bunun da haziran olduğunu düşünüyoruz. Havalimanımızın atıl kalmayacağını ümit ediyorum." dedi.

Ali Haydar Öner, bir süredir gündemde olan teşvik yasası konusuna değinerek, Isparta'nın bölgesel ve sektörel bazda bundan yararlanacağını söyledi. Isparta'nın teşvik kapsamına alınmasının çok uzun bir süredir konuşulduğunu ifade eden Öner, "Teşvik modelinden kaynaklanan sıkıntıdan dolayı fabrikaların ya taşındıklarını, yada küçüldüklerini görüyoruz. Duyumlarımıza göre Isparta'da teşvik verilecek sektörlerden biriside tekstil olacak. Bu gerçekleştirildiği taktirde yatırımcı bulmak zor olmayacak." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*