Isparta'daki kazada suç pilotların

Isparta'daki kazada suç pilotların.8873
  • Giriş : 25.11.2008 / 18:05:00

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım Isparta'daki uçak kazasıyla ilgili açıklamada bulundu: "Rapora göre uçuş ekibi doğru açılamadı. Kazada pilotaj hatası var"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Isparta'daki uçak kazasını soruşturan ekibin, ''Uçuş ekibinin, yayımlanmış alçalma planındaki usulleri doğru uygulamamaları sonucunda kontrollü uçuşta yere çarpma kazası olduğu kanaatine vardığını'' bildirdi.

Bakan Binali Yıldırım Isparta'daki uçak kazasıyla ilgili hazırlanan raporu açıkladı. Bakan Yıldırım, Raporun Kazanın oluşumu, uçuş ekibinin performansı, pilot eğitimi, yardımcı faktörler gibi unsurlardan oluştuğunu belirterek Raporun özünde " Uçuş ekibi alçalma planını doğru uygulamadı. " vurgusunu öne çıkardı.

Bakan Yıldırım şunları söyledi :

Rapor Cumhuriyet Savcılığına verilmek durumunda. Kaza raporu hazırlanır savcılığa teslim edilir. Ölümlü her türlü kazada uygulama böyledir. Bu bizim kanunlarımızın gereğidir.

Kaza raporunun ana amacı gelecekte benzer kazaların yaşanmasını önlemektir. Bu rapor bir iddia ortaya koymak değil, bir tespitte bulunmak ve bundan sonra yaşanması muhtemel kazalarla ilgili tedbirleri ilgili mercilere iletmekten ibarettir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*