Isparta'daki uçak kazasına dava açılmadığı ortaya çıktı

Isparta'daki uçak kazasına dava açılmadığı ortaya çıktı.19163
  • Giriş : 26.03.2008 / 05:11:00
  • Güncelleme : 26.03.2008 / 00:54:32

57 kişinin hayatını kaybettiği Isparta'daki uçak kazasında inanılmaz ihmal...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Isparta'da 30 Kasım 2007'de meydana gelen ve 57 kişinin ölümüyle sonuçlanan uçak kazasıyla ilgili olarak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün kaza raporunu Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı'na göndermediği için davanın açılamadığı bildirildi.

Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı, kazanın üzerinden geçen 5 aylık zaman zarfı içerisinde herhangi bir raporun kendilerine ulaşmadığını açıkladı. Isparta Cumhuriyet Başsavcısı Erol Tosun, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden gelecek kaza raporunu beklediklerini, buna göre dava açacaklarını söyledi. Raporun kendileri için önemli olduğunu belirten Tosun, raporun gelmemesini genel müdürlüğe sorduklarını ifade ederek, "Bize verdikleri cevapta kaza nedenine ilişkin araştırmalarını sürdürdükleri, yurt dışına gönderilen kara kutuların incelemelerinin henüz tamamlanmadığını bu yüzden de raporun 2 aya kadar ancak hazır olabileceğini belirttiler." dedi.

Başsavcı Tosun, gönderilecek olan raporda kaza nedenine ilişkin ortaya konan teknik verilerin kendileri için önemli bir delil olacağını belirterek, elde ettikleri diğer delillerle birlikte uçağı kiralayan Atlasjet ya da uçağın sahibi Word Focus Havayollarına dava açılabileceğini kaydetti.

Başsavcı Tosun, uçak kazasında hayatını kaybedenlerden bazılarının yakınları tarafından Atlasjet, Word Focus ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü hakkında suç duyurusunda bulunduğunu belirtti. Tosun verilen dilekçelerin dava dosyasına konduğunu belirterek, "Bizim için bu dilekçelerin çok önemi yok. Bunların dilekçelerinde belirttiği konular zaten bizim soruşturma dosyamızın içinde var. Rapor geldiğinde en kısa sürede dava açılacak." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious