İspir yandı, 30 ev kül oldu

İspir yandı, 30 ev kül oldu.5875
  • Giriş : 07.12.2006 / 00:00:00

Erzurum'un İspir ilçesine bağlı Çatakkaya köyünde meydana gelen yangında 30 ev kül oldu. Yangında ölü ve yaralı olmadığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çatakkaya köyünde dün öğlen saatlerinde başlayan yangın, İspir itfaiyesinin yangın yerine yanaşamaması sonucu alevler büyüdü. Muhtar Fevzi Akdağ'ın evinin soba bacasından çıkan yangın, kısa sürede diğer evlere de sıçradı. Evlerin ahşap olması yangının çabuk yayılmasına zemin hazırlarken, gelen İspir itfaiyesinin hortumlarının kısa olması yangına müdahaleyi zorlaştırdı. Yanan evlerin yaklaşık 15'inde vatandaşlar otururken, kalan evlerin boş olması olası bir faciayı önledi.

Yangın söndürme çalışmalarına çevre köylerden gelen vatandaşlar da katıldı. Evleri yanan vatandaşlar komşuları ve çevre köylerde misafir edilirken, yaklaşık 12 saat süren yangın sonucu 30 ev tamamen kül oldu. Erzurum'dan gelen takviye itfaiye ekipleri ise akşam saatlerinde köye ulaştı. Daha sonra Köy Hizmetleri'nden gelen grayderin 500 metrelik yolu temizlemesi sonucu itfaye ekipleri yangın yerine ulaşabildi. Daha sonra ekipler soğutma çalışmasına başlarken, yangın gece 24.00 sularında tamamen söndürüldü. Yangın söndürme çalışmalarına İspir, Madenköprü, Pazaryolu ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious