İşporta mallarının sırrı çözüldü

  • Giriş : 11.12.2006 / 00:00:00

İzmir'e bağlı Konak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin desteğini de alarak Konak Pier, Konak Meydanı, vapur iskelesi, Hisarönü ve Kemeraltı çevresinde ortak operasyon düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Denetimler sırasında işportacıların kimsenin aklına gelmeyecek "zula" kullanması, operasyona katılanları bir hayli şaşırttı.

Konak Vapur İskelesi'nin önünde satılan fakat zabıtalar geldiğinde ortadan kaybolan işporta mallarının esrarı bu denetimler sırasında çözüldü. Zabıta memurları, operasyonu yürütürken vatandaşlardan gelen bir ihbarı da değerlendirdi.

Konak Meydanı'ndaki havuzun tesisat girişi ve vanalarının bulunduğu kapak açılınca, ortaya işporta malları çıktı. Yıllardır operasyonlara katılan zabıta ve polis memurları bile bu uyanıklık karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Bulunan bavullardan, ünlü firmaların adını taşıyan çok sayıda spor eşyası çıktı.

Denetimlerini tarihî Kemeraltı Çarşısı'na yönlendiren ekiplerin hedefi bu defa çığırtkanlar oldu. Halkın huzurunu bozan ve palyaço kılığında kalem satma bahanesiyle genç kızlara sarkıntılık ettiği öne sürülen bir çığırtkan, polis tarafından yakalandı.

Çığırtkanlık yapan ve yaptıran işyerleriyle ilgili zabıtlar tutulurken bir daha yapmamaları konusunda uyarıldılar ve mallarına el konuldu. Kemeraltı'nın arka sokaklarında yürütülen operasyonlar sırasında ekipler, şüpheli gördükleri kişilere kimlik kontrolu da yaptı.

Yakalanan bir tombalacının üzerinden, 16 tablet taklit Viagra hapı çıktı. Gözaltına alınan tombalacı hapları satmadığını, hepsini kendinin kullanacağını öne sürdü. Zabıta ekiplerince el konulan işporta malları hakkında tutanak tutuldu.

Kabahatler Kanunu'na uygun olarak her birine 50 YTL para cezası kesildi. Alınan işporta malları, kanun gereğince gıda bankasına aktarıldı.

İşportacılar, ya bu işi bir daha yapmayacağına dair imza vererek malını geri alacak ya da el konulan mallar, 30 gün içinde fakirlere dağıtılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious