İsraf mı dersiniz, yoksa Gökçek'in beceriksizliği mi?

İsraf mı dersiniz, yoksa Gökçek'in beceriksizliği mi? .12742
  • Giriş : 12.08.2007 / 01:17:00
  • Güncelleme : 11.08.2007 / 22:03:10

Selvi, Gökçek'in başkentteki su sıkıntısının sorumlusu olduğunu ve istifa etmesi gerektiğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in başkentte yaşanan su sıkıntısının sorumlusu olduğunu ve derhal istifa etmesi gerektiğini belirtti.

Selvi, Ankara'da yaşanan su sıkıntısı nedeniyle ciddi bir salgın riski bulunduğunu savunarak, ''Başkent Ankara, Belediye Başkanı'nın ihmal ve beceriksizliği nedeniyle göz göre göre susuz kalmıştır'' dedi.

Selvi, ''Aymazlık ve israf içindeki belediyecilik anlayışı, halkı bir felaketle karşı karşıya getirmiştir. Kimi belediye başkanları, halkın parasıyla kendi reklamlarını yapmak, lale dikmek, ithal ağaç getirmek, fıskiye yapmak, öğle vakti havai fişek atmak, konser düzenlemek gibi işlerle uğraşmaktan yaşamsal önem taşıyan hizmetlere zaman bulamamışlardır. İsraf içindeki belediyeler, hesap veremeyecek duruma gelmişlerdir.Belediye Başkanı'nın bu konudaki gayri ciddi tavsiyeleri, lakayt davranışları ise adeta halkı tahrik etmektedir'' dedi.

Yaz tatili döneminin bitmesi ve okulların açılmasıyla birlikte sorunun daha da ağırlaşacağına işaret eden Selvi, hükümetin yeni kabineyi beklemeden sorunu ele alarak acilen bir kriz masası oluşturmasını istedi. Selvi, Melih Gökçek'in sorumluluğunun herkes tarafından kabul edildiğini ve istifa etmesi gerektiğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious