'İsrail, ABD'nin şımarık çocuğu'

  • Giriş : 26.07.2006 / 00:00:00

DSP Muğla İl Başkanı Levent Özkan, iki askeri için Beyrut'u kan gölüne çeviren İsrail'e dünya liderlerinin ses çıkarmamasına tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Özkan, nedeni ne olursa olsun 'Güç bende', 'Ben güçlüyüm' diyerek masum insanların üzerine bomba yağdırmaya hiç kimsenin hakkı bulunmadığını söyledi.
Amerika Birleşik Devletlerinin (ABD) Irak'a girmesi ile birlikte Ortadoğu'da İsrail'in bilinçli bir şekilde önünün açıldığına dikkat çeken Levent Özkan, bombalar altında daha fazla suçsuz ve günahsız insanların ölmemesi için ABD Başkanı George Walker Bush, ABD Dışişleri Bakanı Condolezza Rice ve İngiltere Başbakanı Tony Blair'in 'şımarık çocukları' olan İsrail'e bir an önce söz geçirmesini istedi.

Son günlerde dünyada ve Türkiye'de meydana gelen siyasi gelişmeler ile ilgili DSP Fethiye ilçe Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenleyen Levent Özkan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Kofi Annan'ın İsrail'i uyararak Güney Lüblan'ı işgaline son vermesini sert şekilde söylemesi gerektiğini belirtti. Özkan, "Bu nasıl bir dünya anlamıyorum. İsrail her gün Güney Lübnan'a füze ve bomba yağdırıyor ve binlerce masum çocuk ölüyor dünyadan ses gelmiyor. Havadan atılan bombalar sonrası televizyon ekranlarında çocukların parçalanmış cesetlerini görüyoruz. Bu görüntülere yürek mi dayanır? Maalesef millet olarak aynı çaresizliği Sırpların Bosna-Hersek'i işgal ettiğinde yaşadık. Tüm dünya seyirci kaldı ve 1 milyona yakın masum insan Sırp nişancıları tarafından katledildi. Ne hazindir ki ABD o zaman Bosna'da petrol yok diye müdahale yapmamıştı." şeklinde konuştu.

ABD ve İngiltere'nin şımarık çocukları İsrail'le Ortadoğu'nun petrol kuyularının bölüşümü ve işletilmesi konusunda ortaklıkları bulunduğu için işgale karşı Blair ve Bush'un seslerini çıkarmadığını ifade eden Özkan, DSP'liler olarak terörün her türlüsünü nefretle kınadıklarını söyledi.

ABD Başkanı Bush'un dünya kamuoyuna demokrasi, hak ve özgürlükler ve hukukun üstünlüğü gibi laflar etmesinin sırıttığını belirten Özkan, "Türkiye ile terörizm konusunda ortak hareket etmeliyiz" diyen Bush'un PKK/Kongra-Gel ile mücadele konusunda samimi olmadığını ifade etti.

ABD'nin PKK konusunda samimiyetini göstermesi için Irak Devlet Başkanı Celal Talabani'ye talimat verip, PKK'nın Bağdat bürolarını kapatarak Kandil Dağı ve o bölgede bulunan teröristleri topraklarından çıkarması gerektiğini dile getiren Özkan, çıkarmadığı takdirde Türkiye Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetlerinin hiçbir ülkeden izin almadan her zaman sınır ötesi hareket etme hakkının olacağını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious