İsrail, denizleri de kirletiyor

  • Giriş : 08.08.2006 / 00:00:00

İsrail'in kirliliğine karşı Türk sahillerinde önlem alınması istendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kayhan, yaptığı açıklamada, rafineriye yapılan saldırı sonrasında denize dökülen petrolün çevreye zarar verdiğini, şu anda Suriye'yi olumsuz etkileyen bu durumun Türkiye'yi tehdit etmediğini kaydetti.

Akdeniz'in uluslararası bir deniz olması nedeniyle çevresinde bulunan tüm ülkelerin önlem alması gerektiğine dikkat çeken Kayhan, şunları kaydetti:

“Çevre ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda Samandağ Çevlik mevkisinde olası akaryakıt kirliliğine karşı önlem almaya başladık. Bu konuda İskenderun Liman Başkanlığı ve Sahil Güvenlik ekiplerinden de yardım istedik. Şu anda asla korkulacak bir şey yok. Vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla denize girebilirler. Öyle bir kısıtlama ve yasaklama söz konusu değil. Özellikle Çevre ve Orman İl Müdürlüğü oluşturduğu ekiple bölgeyi yakından izliyor. Dileğimiz, diğer ülkelerin de aynı duyarlılıkta davranarak akaryakıtın çevreye zarar vermeden giderilmesini sağlamaları.”

Kayhan, Samandağ Kaymakamlığının da konuyla yakından ilgilendiğini, koordineli çalışma sürdürdüklerini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious