İsrail, Eurovision provalarını terk etti!

  • Giriş : 06.05.2007 / 00:00:00

52. Eurovision şarkı yarışmasına İsrail adına katılacak olan grup, provaları terk etti ve yarışmadan çekilme tehdidinde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de düzenlenecek olan 52. Eurovision şarkı yarışmasına İsrail adına katılacak olan grup, provaları terk etti ve yarışmadan çekilme tehdidinde bulundu.
52. Eurovision şarkı yarışmasında İsrail'i temsil edecek olan ''Teapacks'' grubu, Helsinki'de yapılacak yarışmanın organizatörü olan Finlandiya'nın devlet televizyonu YLE'nin düzeni ve yönetimini eleştirerek, öngörülen dört provanın ikincisinden sonra podyumu terk etti.
İsrail'de terörü ve savaşı anlatan ''Push The Button'' adlı parçalarıyla dikkatleri çeken İsrailli grup, YLE televizyonunun provalarda kullandığı kamera açılarını ve yönetmenliği protesto etti ve düzenlediği basın toplantısında teknik düzende değişiklik olmazsa yarışmadan çekilecekleri tehdidinde bulundu.
Avrupa Yayın Birliği'nin (EBU) kurallarına göre, İsrail'in yarışmadan çekilmesi durumunda para cezası alabileceği belirtiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious