İsrail, Gazze'de can almaya devam ediyor

İsrail, Gazze'de can almaya devam ediyor.9871
  • Giriş : 01.11.2006 / 00:00:00

İsrail, haziran ayında bir askerinin Filistinli gruplarca kaçırılmasının ardından Gazze'ye başlattığı operasyonlarını aralıksız sürdürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Gazze'de sabah erken saatlerde İsrail birliklerinin Gazze kentine girdiği ve silahlı çatışmalar yaşandığı, ardından ise İsrail uçaklarının ve tanklarının bölgeyi bombaladığı bildirildi.

Hava saldırısı Gazze'nin kuzeyinde Filistinli bir polis görevlisi ile iki kişinin ölümüne sebep olurken, ölenlerden birinin Hamas üyesi olduğu belirtildi. Saldırı da bir Filistinlinin de tank ateşinde ölürken, Filistinli bir bakanın korumalığını yapan bir kişinin de silahlı çatışmada aldığı yaralar neticesinde hastanede öldüğü kaydedildi. Yaralananlardan 23'ünün çatışmalar sonunda, geri kalanının ise hava saldırısında yaralandığı kaydedildi.

İsrail'in bugünkü operasyonu, Haziran ayından beri düzenlediği operasyonların en büyüklerinden biri olurken, İsrail Başbakanı Ehud Olmert'in de bugün düzenleyeceği güvenlik kabinesi toplantısından hemen önce gerçekleşmiş oldu. Görgü tanıkları, Gazze sınırına onlarca askerî aracın yığıldığını belirtiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious