İsrail, Lübnan'a karşı saldırıda bulundu

İsrail, Lübnan'a karşı saldırıda bulundu.18220
  • Giriş : 08.01.2009 / 08:56:00

İsrail, Güney Lülban'dan yapılan füze saldırılarına, bu bölgeye yönelik 5 füaze saldırısı ile cevap verdi. Lübnan İsrail'in havan topu ile saldırdığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İsrail ordusunun Lübnan'dan füze atılmasının ardından, Lübnan'a doğru füze fırlattığı bildirildi. Ordu sözcüsü, "Lübnan'dan füzelerin atıldığı bölgeye doğru füze fırlattıklarını" belirtti.

Lübnanlı kaynaklar ise, İsrail'in havan topu ateşi açtığını ifade ediyor.

İSRAİL SALDIRIYI KİMİN YAPTIĞINI ARAŞTIRIYOR

İsrail Ordu radyosu, kuzeye yapılan roket saldırılarından sonra İsrail'in de Lübnan tarafına top atışı yaptığını duyurdu. Radyo, Lübnan kaynaklarına dayanarak 5 top atışı yapıldığını bildirdi. Radyo, "Celile'nin batısına atılan roketlere İsrail ordusunun karşılık verdiğini" duyurdu.

İsrail Ordu radyosu, ayrıca İsrail, savaş uçaklarının da kuzeye yöneldiklerini ve bölge üzerinde uçuş yaptıklarını açıkladı. Ordu radyosuna konuşan yorumcular da, kuzey bölgesine yapılan roket saldırılarını değerlendirirken roketleri atanların Hizbullah'ın onayını almış küçük bir Filistinli grup olabileceğini, İslami Cihad militanlarının bu roketleri atabileceğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*