İsrail, Nasrallah'ı öldürmeli!

  • Giriş : 30.09.2006 / 00:00:00

İsrail Bayındırlık Bakanı Binyamin Ben Eliezer, İsrail'in, Hizbullah Lideri Şeyh Hasan Nasrallah'ı, ''bir fırsat çıkar çıkmaz'' öldürmesi gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ben Eliezer, İsrail Ordu Radyosuna yaptığı açıklamada, ''Nasrallah'ın hayatı bitti artık'' derken, Nasrallah'ın herkes için tehlike arz ettiğini; Hizbullah liderinin Araplar için de Yahudiler için de Hristiyanlar için de kötü bir insan olduğunu kaydetti.

İsrail'in onu sağ bırakmaması gerektiğini ifade eden Ben Eliezer, bunun için doğru anın beklenmesi gerektiğini belirtti. Eliezer, ''Evet, O'nu (Nasrallah) ortadan kaldırmalıyız. Ama binlerce kişinin zarar görmemesini de garanti altına almalıyız'' diye konuştu.

İsrail ordusunun Lübnan'dan çekilmesiyle ilgili bir soruyu yanıtlayan Ben Eliezer, ordunun, mümkün olduğu kadar kısa süre içinde çekilme sürecini tamamlayacağını ifade etti; ancak bir taraftan da bir kaç ay içinde yeni bir savaş çıkma olasılığına ilişkin endişelerini dile getirdi.

İsrail Bayındırlık Bakanı, Lübnan ordusunun ve uluslararası gücün Lübnan'da konuşlanmasıyla İsrail'in güven altında olacağına güvenmenin, ''yanılgı'' olduğunu belirterek, İsrail vatandaşlarının güvenlik garantisi İsrail ordusudur'' dedi.

Ben Eliezer, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın İsrail'le görüşmelerin yeniden başlamasına yönelik çağrılarınınsa kendisini ''etkilemediğini'' ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious