İsrail, sözünde durmadı!

  • Giriş : 31.07.2006 / 00:00:00

İsrail savaş gemileri, ateşkesin 12'nci saatinde Lübnan'ın Sur kentinin kuzeyine saldırdı. Bir Lübnan askeri öldü, üçü de yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Lübnan polisi, saldırının, Kasımiye köprüsü yakınlarındaki bir askeri karakolu hedef aldığını belirtti. Kana'ya düzenlenen hava saldırısında çoğu çocuk ve kadın 56 sivilin ölümünün ardından İsrail, Lübnan'a yönelik hava saldırılarına 48 saat ara verdiğini açıklamıştı.

İsrail askeri sözcüsü, Lübnan'a düzenlenen hava saldırılarına 48 saat ara verme kararının, bugün saat 02.00 itibariyle yürürlüğe girdiğini duyurmuştu.

Ordu açıklamasında, hava saldırılarına geçici olarak ara verilmesinin, Lübnan'ın güneyinden kuzeyine gitmek isteyen sivillere 24 saatliğine güvenli bir şekilde geçiş izni vereceği, ayrıca insani yardımların ulaştırılabilmesi için kara, hava ve deniz koridorlarının açık kalmasını sağlayacağı belirtildi.

İsrailli yetkililer, savaş uçaklarının Suriye sınırına 5 kilometre uzaklıktaki Yanta köyü yakınlarına saat 01.30 civarında düzenlediği iki hava saldırısının, hava akınlarına ara verme kararı yürürlüğe girmeden hemen önce düzenlendiğini söyledi.

Bu saldırılarda Lübnan ve Suriye başkentleri arasında ana arter işlevi gören Lübnan'ın Mesna sınır karakolunun hemen ilerisindeki Lübnan-Suriye karayolunun ikinci kez vurulduğu belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious