İsrail, yeni katliamlara hazırlık yapıyor

İsrail, yeni katliamlara hazırlık yapıyor.12509
  • Giriş : 01.01.2009 / 16:00:00

Gazze'de çoluk çocuk ayırt etmeden sivillere yönelik katliam işleyen İsrail, şehre giriş için hazırlanıyor...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Avrupa Birliği önceki gün İsrail'in saldırılarına 48 saat süre ile ara vermesini istemişti. Ancak Tel Aviv yönetimi, bu öneriyi reddetti.

İsrail, ateşkes için bu anlaşmayı denetleyecek gözlemcilerin Gazze'ye yerleşmesini istiyor.

Askeri sözcüsü Binbaşı Avital Leibovich, kara harekatı için hazırlıkları tamamlandığını söyledi. Leibovich, "Piyadeler, ağır silahlar ve diğer güçler pozisyonlarını aldı. Gazze'nin etrafında konuşlandılar. Girmek için işaret bekliyorlar." dedi. Uzun süreli bir savaş değil huzur istediklerini belirten İsrail Başbakanı Ehud Olmert, "Gücümüzü göstermek istemiyoruz. Ancak gerekirse gösteririz." diye konuştu.

Hükümet yetkilileri, ateşkes anlaşmasını kontrol edecek uluslararası gözlemcilerin Gazze'ye yerleştirilmediği sürece Olmert'in ateşkes ilan etmeyeceğini de kaydetti. Yetkililer, Olmert'in bu duruşunu, ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice ve diğer ateşkes isteyen liderlere aktardığını belirtti.

İsrail'in 2006'da Lübnan'a yönelik saldırısı da bu ülkenin İsrail sınırına uluslararası güç yerleşmesi ile sonuçlanmıştı. Ancak bu sefer, Tel Aviv'in istediği askeri güç değil gözlemci.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*