İsrail askeri Hamas liderini öldürdü!

İsrail askeri Hamas liderini öldürdü!.12896
  • Giriş : 15.01.2009 / 19:33:00
  • Güncelleme : 15.01.2009 / 19:54:27

20 gündür aralıksız olarak Gazze'yi vuran İsrail ordusu, Hamas liderlerinden Said Siyam'ı bilgisi geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İsrail ordusunun Gazze kenti ve tüm bölgedeki saldırıları devam ederken, Hamas'ın İçişleri Bakanı Said Siyam'ın kardeşinin evi vuruldu.

Gazze'deki Filistinli kaynaklar, akşam saatlerinde kentin Şeyh Rıdvan mahallesinde vurulan evde 3 kişinin öldüğünü, 25 kişinin yaralandığını belirttiler.

İsrail ordusu saldırıyı doğrularken, İsrailli savunma kaynakları, Hamas'ın İçişleri Bakanı Said Siyam, kardeşi İyad ve Hamas'ın güvenlik örgütünün başı olan Salah Ebu Şara'nın öldüğünü öne sürdü.

Askeri yetkililer ve İsrail iç güvenlik teşkilatından yapılan açıklamada, Siyam'ın bulunduğu yer konusunda istihbarat alındıktan sonra eve saldırı düzenlendiği ve Siyam'ın öldüğüne inanıldığı bildirildi.

Haber Gazze'deki kaynaklarca henüz doğrulanmazken, Hamas'tan da bu konuda bir doğrulama ya da yalanlama gelmedi.

Siyam, Hamas'ın Gazze'deki en önemli beş liderinden biri kabul ediliyor.

Öte yandan, bölgenin güneyindeki Refah'ta da bir araca füze saldırısı düzenlendi. Füze saldırısında 1 kişinin öldüğü, 2 kişinin yaralandığı belirtilirken, araçtakilerin kimler olduğu konusunda bilgi alınamadı.

Gazze Şeridi'nin kuzeyinde de bir İslami dernek binasının saldırıya hedef olduğu ve binada yangın çıktığı belirtiliyor.

Bu arada, Gazze'deki sağlık yetkilisi doktor Muaiye Hüssein, yalnızca bugünkü saldırılarda ölenlerin sayısının 70'e yükseldiğini açıkladı. Gazze'de toplam can kaybının 1100 civarında olduğu belirtiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*