İsrail askeri kadın göstericiyi öldürdü

  • Giriş : 03.11.2006 / 00:00:00

İsrail in Gazze şeridine yönelik başlattığı 'sonbahar bulutları' adlı operasyona Filistinli silahlı guruplar karşılık veriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Operasyonun başından bu yana devam eden bombardımanda çoğu sivillerden oluşan 22 kişi hayatını kaybederken 100 den fazla yaralı olduğu bildiriliyor.

Gazze Şeridi'nin kuzeyinde Beyt Hanun da bulunan Camiye sığınan 60 kadar Filistinli direnişçiye destek olmak maksadıyla yürüyen 100 civarında bayan Filistinli göstericilerin üzerine İsrail askerleri tarafından ateş açıldı. Açılan ateş sonunda 1 bayan gösterici hayatını kaybederken çok sayıda yaralı olduğu bildirildi.


Bu arada olayı takip etmeye çalışan Filistinli bir gazeteci de ağır bir şekilde yaralandı. Filistinli hastane kaynaklarından aldığımız bilgiye göre, Ramattan haber ajansına çalıştığı bildirilen gazetecinin durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.


İsrail'in kendi topraklarına yapılan füze saldırılarını sona erdirmek maksadıyla başlattığı ve genişleterek devam ettirdiği askeri operasyonda Gazze şeridinin etrafı yüzlerce İsrail tankı tarafından sarılmış durumda. İsrail politikasının daha da sertleşmesinin arkasında özellikle aşırı ırkçı ve sert tavırlarıyla bilinen aşırı sağcı lider Avigdor Lieberman'ın kabineye girmesi gösteriliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious