İsrail askerleri Filistin'e yine ateş saçtı

İsrail askerleri Filistin'e yine ateş saçtı.15533
  • Giriş : 26.02.2009 / 17:59:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 14:47:14

İsrail askerlerinin Filistinli çiftçilere ateş açması saniye saniye görüntülendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Filistin'in Gazze bölgesine gönderdiği gemilerle ablukayı delmeye çalışan Özgür Gazze Hareketi, İsrail askerlerinin Filistinli çiftçilere ve uluslararası kuruluşlara bağlı çalışanlara ateş açtığını bildirdi.

Grup tarafından yapılan açıklamada İsrail askerlerinin, 24 Şubat'ta Filistinli çiftçilere ve İnsan Hakları Çalışanları (HRW) grubuna ait çalışanlara Hoza köyü yakınlarında ateş açıldığı belirtildi.

İsrail askerlerinin ateş açmasının Eva, OJ ve Andrew adlı Örgür Gazze eylemcileri tarafından da saniye saniye görüntülendiğini belirten örgüt; ancak görüntülerin Gazze'deki elektrik sıkıntısından dolayı iki gün sonra internete yüklenebildiğini kaydetti.

Özgür Gazze tarafından yayınlanan görüntülerde ise İsrail askerlerinin, çiftçilere ve eylemcilere ateş açması açıkça görülüyor. İsrail askerlerinin silahlarından çıkan kurşunlar, Filistinlilerin ve eylemcilerin çok yakınlarına isabet ediyor. Ateş ise bir İsrail aracından açılıyor. Kurşunlara hedef olmak istemeyen Filistinli çiftçiler ve eylemciler ise olay yerinden uzaklaşmak zorunda kalıyor.

Özgür Gazze'den yapılan açıklamada, Filistinli çiftçilerin ve eylemcilerin, "İsrail askerleri tarafından atış talimi için hedef olarak kullanıldığı ve bu kişilerin öldürülmesinin an meselesi olduğu" dile getiriliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*