İsrail askerleri gözlerini bile kırpmıyor

  • Giriş : 30.07.2006 / 00:00:00

İsrail savaş uçakları Lübnan'ın güneyinde Kana kasabasını bombaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İsrail savaş uçaklarının Lübnan'ın güneyinde bir kasabayı bombaladıkları ve savaştan kaçanların sığındığı bir binada 35 sivilin öldü.

Lübnan güvenlik kaynaklarına göre Kana kasabasına düzenlenen bombardımanda, yaklaşık 100 kişinin sığınmış olduğu üç katlı binanın bir bölümü yıkıldı. Bombardımanda, kasabadaki başka sivil binaların da vurulduğu bildirildi. Hizbullah'ın televizyonu Al-Manar da sınır boyunca bulunan İsrail güçlerine karşı bombardıman başlatıldığını duyurdu. İsrail Ordu radyosuna göre Nahariya, Kiryat Shemona ve Maalot'a, Katyuşa roketleri atıldı. Lübnan güvenlik kaynakları, İsrail güçleri ve Hizbullah arasındaki çatışmaların yeniden şiddetlendiğini bildirdiler. İsrail kesimindeki Metula köyünden sınırı geçen İsrail güçleri, Şiilerin yaşadığı Hiam kasabasına doğru ilerlemeye çalışıyor. Bu ilerleme, kasabaya yönelik olarak hava ve kara bombardımanı ile destekleniyor.

İsrail hava kuvvetlerinin bombaladıkları Lübnan'ın Kana kasabasında vurulan konutlarda ölenlerin sayısının, 21'i çocuk 35 olduğu bildirildi. Görgü tanıkları ve kurtarma ekiplerine göre saldırıda bazı evler vurulurken, savaştan kaçan yaklaşık 100 sığınmacının yaşadığı üç katlı bir bina kısmen çöktü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious