İsrail azıttıkça azıtıyor

  • Giriş : 04.08.2006 / 00:00:00

İsrail, Lübnan’ın altyapısını tahrip etmeye başladı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Lübnan polisi, İsrail savaş uçaklarının Beyrut ile Lübnan’ın kuzeyi ve Suriye’yi bağlayan ve kıyı boyunca yer alan otoyoldaki 4 önemli köprü bağlantısını bu sabah erken saatlerde bombardıman etti.

Polis, İsrail jetlerinin, otoyoldaki ’’Lübnan Kumarhanesi’’, ’’Madfun’’ ve ’’Fidar’’ köprüleri ile Beyrut’un kuzeyindeki bir başka bağlantı köprüsünü vurduğunu bildirdi.

Beyrut-Şam uluslararası karayolunda ulaşımı sekteye uğratacak bu bombardımanda en az 5 sivilin yaralandığı belirtildi.

Polis, İsrail uçaklarının bu sabah ayrıca Bekaa Vadisi’nin güneyinde Litani nehri üzerindeki bir hidroelektrik santralini bombardıman ettiklerini, ülkenin güney kesiminin önemli bölümüne elektrik sağlayan santrale saldırının ardından elektriklerin kesildiğini belirtti.

İsrail savaş uçaklarının ayrıca şimdiye dek bombalanmayan Beyrut’un güney girişinde havaalanının da bulunduğu kesimi kapsayan Uzai bölgesi ile Lübnan’ın doğusuna da bu sabah gün doğumundan önce hava saldırıları düzenledikleri bildirildi.

Lübnan polisi, Güney Lübnan’a giden bir karayolunun da bulunduğu bu bölgenin bir saatte 19 kez İsrail jetlerinin hedefi olduğunu belirtirken Lübnan ordusundan bir subay da bombardıman sırasında bir Lübnan askerinin öldüğünü bildirdi.

Bu bölgeye yönelik bombardımana İsrail deniz kuvvetlerinin de katıldığı sanılıyor.

İsrail uçaklarının dün gece Hizbullah’ın kalesi durumundaki Beyrut’un güney banliyölerine düzenledikleri hava saldırılarında da 3 sivilin öldüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious