İsrail başbakanı Olmert'ten gizli örgüt itirafı

İsrail başbakanı Olmert'ten gizli örgüt itirafı.12509
  • Giriş : 29.09.2008 / 01:03:00

İsrail yerleşimine karşı çıkan profesöre bombalı saldırıyı düzenleyen bir gizli örgütmüş..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İsrail Başbakanı Ehud Olmert, İsrail yerleşimlerine karşı çıkan Profesör Zeev Sternhell'e bombalı saldırıyı düzenleyenlerin, gizli bir Yahudi örgütü olduğunu söyledi.

Olmert, aynı örgütle İsrail eski Başbakanı İzak Rabin'e suikast gerçekleştirenler arasında bağ kurulabileceğini öne sürdü.

Geçtiğimiz hafta istifa eden; ancak yeni hükümet kurulana kadar vekaleten Başbakanlık görevini yürütecek olan Ehud Olmert, bugün katıldığı kabine toplantısında yaptığı konuşmada İsrailli Profesör Zeev Sternhell'e düzenlenen bombalı saldırıya değindi. Olmert, saldırının arkasında gizli bir Yahudi örgüt bulunduğunu öne sürdü.

Ehud Olmert ayrıca Profesör Sternhell'e saldırı düzenleyenlerle İsrail eski Başbakanı İzak Rabin'i öldürenler arasında bağ kurulabileceğini savundu. Ayrıca Olmert, meydana gelen saldırının "nefret, kötülük ve şiddet içeren; aynı zamanda da yasaları hiçe sayan şeytani bir ruh ile gerçekleştirildiğini" ifade etti.

Saldırıdan yaralı olarak kurtulan Profesör Zeev Sternhell, İsrail yerleşimlerine karşı çıkmasıyla biliniyordu. Sternhell ayrıca İsrail'in Gazze'ye uyguladığı ambargoya da karşı çıkmıştı. İsrailli Profesör, İsrail ablukasını "gayriahlakî ve etkisiz" olarak nitelendirmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*