İsrail benzin istasyonunu havaya uçurdu

İsrail benzin istasyonunu havaya uçurdu.9378
  • Giriş : 04.01.2009 / 08:21:00

İsrail ordusu, Gazze'de bir benzin istasyonunu havaya uçurdu. İstasyondan çıkan dumanlar şehrin üzerini kaplarken, istasyonda art arda patlamalar meydana geliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


İsrail ordusunun kara harekatıyla birlikte, Gazze Şeridi üzerinde bombardımanlar da yoğunlaştı.

Gazze'de deniz kıyısındaki apartmanlardan birinde oturan bir Filistinli, açık denizden İsrail donanmalarının da ateş açtığını, bazı konutların isabet aldığını söyledi.

Aynı kişi operasyonun başlamasıyla birlikte, kıyıya bakan pencerelerin önüne ağır eşyalarını yığarak, kendilerini korumaya çalıştıklarını ve elektriklerin kesik olduğunu ancak radyolardan haberleri alabildiklerini anlattı.

Gazze üzerinde de bombardımanın devam ettiğini belirten aynı kaynak, hükümet binalarının, derneklerin, bazı özel yardım kurumlarının bulundukları binaların da bombardıman altında kaldığını kaydetti.

Bir başka Gazzeli de İsrail televizyonuna telefonla yaptığı açıklamada "sadece 1,5 günlük yiyeceğimiz var. Dışarı çıkıp alışveriş bile yapamadık" dedi.

Bu arada, İsrail Ordu uçaklarının İslami Cihad'ın merkezini bombaladığı bildirildi.

-KUZEYDE ÇATIŞMALAR SÜRÜYOR-

A.A muhabirinin Gazzeli kaynaklardan edindiği bilgiye göre, kentin Zeytun mahallesinde, İsrail askerlerinin giriş yaptığı Secaiye mahallesinde Filistinli militanlarla çatışmalar tüm şiddetiyle sürüyor. Ayrıca kuzeydeki Beyt Lahya'da da çatışmalar var.

Öte yandan, Hamas'ın El Aksa radyosu, "İsrail ordusunun sert karşılık bulduğu" yönünde haber vererek, İsrail tanklarının döşenen mayınlar nedeniyle çok yavaş hareket edebildiğini belirtti. Televizyon, İsrail askerlerinden 5'inin öldürüldüğünü, 25'inin de yaralandığını duyurdu.

Hamas radyosu, İsrail saldırısında 4 sivilin öldüğünü, kuzey bölgesinde yaralanan 9 kişinin de Beyt Lahya'daki Kemal Edwan Hastanesine götürüldüğünü bildirdi.

İsrail Ordu sözcülüğü ise 30 civarında Hamas militanının öldürüldüğünü açıkladı. İsrail tarafından asker kayıplarına ilişkin henüz açıklama yapılmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*