İsrail bir ülkeyi katlediyor!

  • Giriş : 17.07.2006 / 00:00:00

İsrail Lübnan'a yönelik saldırılarına ara vermeden devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İsrail, Hizbullah'ın Hayfa'yı vuran ve 9 kişinin öldüğü saldırısıdan sonra Lübnan'a yönelik saldırılarını arttırdı. Lübnan'ın Sur kentine yönelik hava saldırılarında 19 kişi öldürüldü.

İsrail uçakları, gece yarısından bu yana Lübnan'da birçok hedefi bombaladı. Saldırılarda 9'u asker 19 Lübnanlının öldürüldüğü bildirildi.

İsrail uçakları günün erken saatlerinde Lübnan'ın kuzey kıyılarındaki iki Ordu karakolunu bombaladı. Bu saldırıda 9 Lübnan askeri öldü.

İsrail jetleri Lübnan'ın doğusunda Hizbullah yetkililerinin evlerinin bulunduğu bölgeleri de bombaladı. Bu saldırıda da 5 kişi öldü.

Beyrut'un güneyinde de operasyon düzenleyen İsrail uçakları 3 kişiyi öldürdü. Buradaki hava saldırılarında altyapı tesisleri, benzin istasyonları ve fabrikalar hedef alındı.

Bu arada Lübnan'ın İsrail sınırına yakın bir köyde, Kanadalı bir ailenin yedi üyesi yine İsrail saldırılarında hayatını kaybetti. Ülkenin güneyindeki Aytarun köyünde halkı uyaran İsrail ordusunun daha sonraki bombardımanında Kanadalı 7 kişi öldü. İsrail ordusu sivillerin ölümünden Hizbullah'ın sorumlu olduğunu ifade etti.

Öte yandan İsrail uçakları, Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta yakıt depolarını bombalamaya başladı. Uçaklar, kent merkezinde yaklaşık 30 deponun bulunduğu bölgeyi bombaladı. İsrail uçaklarının bu sabah saatlerinde Beyrut limanını da hedef aldığı, saldırıda 2 sivilin öldüğü bildirildi.

Nasrallah: "Savaş daha yeni başladı"

Hayfa saldırısının ardından televizyonda bir açıklama yapan Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, İsrail'e karşı savaşın daha yeni başladığını söyledi. Nasrallah, "İsrail sınırsız ve kırmızı çizgileri olmayan saldırgan tutum izledikçe Hizbullah'ın da aynı şekilde davranacağını" ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious