İsrail BM okulunu vurdu, 40 kişi öldü

İsrail BM okulunu vurdu, 40 kişi öldü.20282
  • Giriş : 06.01.2009 / 17:23:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 10:15:18

Gazze'deki BM okuluna düzenlenen İsrail saldırısında ölü sayısının 40'a yükseldi. Ölenlerin okula sığınan kadın ve çocuklardan oluştuğu öğrenildi. BM, İsrail'i suçlayan açıklama geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Gazze'deki BM okuluna düzenlenen İsrail saldırısında ölü sayısının 40'a yükseldiği bildirildi.

Hastane kaynakları, BM Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Kurumuna ait (UNRWA) okula isabet eden İsrail tank ateşinde ölenlerin sayısının 40'a çıktığını, ölenlerin okula sığınanlar ve yöre sakinleri olduğunu söyledi.

Kaynaklar, 2 tank mermisinin okulun dışında patladığını ve şarapnel parçalarının okulun içine ve dışına saçıldığını açıkladı.

Yüzlerce Filistinlinin, çatışmalar nedeniyle okula sığındığı belirtiliyor.

BM: BÜTÜN KOORDİNATLARI VERMİŞTİK

BM bütün koordinatların verilmesine rağmen hedef alındığını açıkladı.

FİLİSTİN İNSAN HAKLARI MERKEZİ: 133'Ü ÇOCUK, 33'Ü KADIN, 6'SI SAĞLIK GÖREVLİSİ 599 ÖLÜ

Filistin İnsan Hakları Merkezi (FİHM), İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 133'ü çocuk, 33'ü kadın, 6'sı sağlık çalışanı 599 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Filistin haber ajansı WAFA'nın internet sitesinde yer alan Filistin İnsan Hakları Merkezi'nin bugün yaptığı açıklamada, son üç günde hayatını kaybedenlerin yüzde 90'ından fazlasının silahsız siviller ve önemli bir kısmının da çocuklar olduğuna dikkat çekildi.

İsrail askerlerinin kara harekatını tüm Gazze Şeridi'ne yaydığı ifade edilen açıklamada, sivil ölü ve yaralı sayısına işaret edildi. Açıklamada, dünden beri çok sayıda kişinin halen enkaz altında olduğu aktarıldı.

Uluslararası Kızılhaç Komitesinin operasyonlar direktörü Pierre Kraehenbuehl de, gazetecilere bugün yaptığı açıklamada, 27 Aralıkta başlayan İsrail'in saldırılarında şimdiye kadar yaklaşık 600 kişinin öldüğünü, 3 binden fazla da yaralı bulunduğunu açıklamıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*