İsrail bugün de 7 Filistinliyi öldürdü

  • Giriş : 04.11.2006 / 00:00:00

İsrail güçleri, 4 gündür devam eden Güz Bulutları operasyonu kapsamında bugün de ikisi sivil 7 Filistinliyi öldürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İsrail Ordusu çatışmalarda bir askerin yaralandığını duyurdu. Kasabada hava saldırısı sonucu yerle bir olan bir evin enkazından ise bir erkek cesedi çıkarıldı. Saldırılarda en az 14 Filistinli de yaralandı.

Gazze kentinde bir minibüsü vuran İsrail füzesi ise bir Hamas üyesinin ölümüne, dördünün de yaralanmasına neden oldu. Cebeliye mülteci kampını hedef alan hava saldırısında da 2 Hamas üyesi ile 16 yaşındaki bir Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail Ordusu, Sderot kasabasını hedef alan roket saldırılarını durdurmak amacıyla operasyon düzenlediğini öne sürüyor. İsrail Cumhurbaşkanı Yardımcısı Şimon Peres, İsrail Radyosu'na yaptığı açıklamada Beyt Hanun'daki operasyonların sona erdiğini ve askerlerin kasabadaki kuşatmayı kaldırdığını açıkladı.

İsrail askerleri dün Beyt Hanun'daki bir camide kuşatılan gençler için cami önüne giden Filistinli kadınları hedef almıştı. İsrail keskin nişancıları 2 Filistinli kadını öldürürken, İsrail Ordusu yalnızca silahlı kişileri hedef aldığını açıkladı. Askeler dün 8'i sivil 17 Filistinliyi öldürürken, 4 gündür süren saldırılarda hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısının 42 olduğu açıklandı. 90 Filistinlinin yaralanmasına neden olan saldırılaı düzenleyen İsrail askleri 100 kişiyi de tutukladı. İsrail'in 4 aydır yoğunlaşan saldırılarında ise yarısı sivil 300 Filistinli ile 3 İsrail askeri öldürüldü.

Mısır Dışişleri Bakanı Ahmet Ebul Geyt, sivillerin hayatını tehlikeye atan aşırı güç kullanımı nedeniyle İsrail'i kınadı. Mısırlı bakan Filistinlileri de 'İsrail güçlerini karşılık vermeye iten' roket saldırılarını durdurmaya çağırdı

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious