İsrail Elçiliği önünde tepki konvoyu

İsrail Elçiliği önünde tepki konvoyu.15144
  • Giriş : 05.01.2009 / 05:30:00
  • Güncelleme : 04.01.2009 / 23:58:27

Ankara Alperen Ocaklarına üye bir grup, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırıları protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Birleşmiş Milletler (BM) temsilciliği önüne, saat 01.30 sıralarında yaklaşık 30 araçtan oluşan konvoyla gelen gruptakiler, tekbir getirip ''Kahrolsun İsrail'' sloganları atarak, binaya kartopu ve yoldaki plastik trafik kukalarını fırlattı.

Ankara Alperen Ocakları Başkanı Resul Gökhan Koruç, yaptığı açıklamada, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını hatırlatarak, İsrail'i kınama noktasını aştıklarını söyledi.

''İslam ümmetini sahipsiz sananlar yanılmaktadır'' diyen Koruç, Gazze ve Filistin'deki diğer şehirlerin Müslümanlar için kutsal olduğunu ifade etti.

Koruç, İsrail'e karşı Müslümanları birlik olmaya çağırarak, ''BM'nin bugünkü onursuz duruşu, dirayetsizliğiyle 2. Dünya Savaşı'na sebep olmuş Milletler Cemiyeti ile aynıdır'' dedi.

İlerleyen günlerde 500 kişilik bir grupla İsrail'e gideceklerini belirten Koruç, maddi manevi, her anlamda Filistin'in yanında olduklarını söyledi.

Açıklamanın ardından saygı duruşunda bulunan gruptakiler, İstiklal Marşı okudu.

Gruptakiler, tekbir getirdikten sonra araçlarıyla İsrail Büyükelçiliği önüne gitti.
İsrail Büyükelçiliği önüne gelen eylemciler, burada da İsrail aleyhinde sloganlar atarak tekbir getirdi.

Bir eylemcinin Kur'an-ı Kerim okumasının ardından gruptakiler, saldırılarda yaşamını yitiren Filistinliler için Fatiha okudu.

Polis ekiplerinin güvenlik önlemi aldığı büyükelçiliğe, bazı eylemciler kar topu fırlattı.

Gruptakilerden bazılarının eylemi devam ettirmek, bazılarının bitirmek istemesi üzerine çıkan anlaşmazlıkta, protestocular arasında yumruklaşma yaşandı. Eylemciler, bir süre daha tartıştıktan sonra dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*