İsrail gazetesinden şok el koyma iddiası

İsrail gazetesinden şok el koyma iddiası.5446
  • Giriş : 30.01.2009 / 15:35:00

İsrail'de yayımlanan Haaretz gazetesi, Kıbrıs Rum kesimi yetkililerinin, Suriye'ye giden silah yüklü bir İran gemisine el koyduğunu iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Haberini "AB diplomatik kaynaklarına" dayandıran gazete, İsrail ve ABD'nin Kıbrıs Rum kesimi bayrağı taşıyan bir geminin durdurulmasını istemeleri üzerine Rum yetkililerin harekete geçerek gemiyle bağlantı kurduğunu ve denetim için Limasol Limanı'na demirlemesini istediğini yazdı.

Gazete, gümrük yetkililerinin önemli miktarda silah, top mermesi ve roketlerin de bulunduğu kargoyu gemiden indirdiklerini kaydetti.

Rum yetkililer haberle ilgili açıklama yapmadı, ancak İsrailli yetkililer silah ve mühimmatın Lübnan'daki Hizbullah örgütüne ya da Gazze Şeridi'ndeki Hamas'a gittiğini ileri sürdü.

Amerikalı askeri yetkililer, önceki gün yaptıkları açıklamada, Amerikan Deniz Kuvvetlerine ait San Antonio gemisindeki personelin İran'dan Suriye'ye giden Kıbrıs Rum kesimi bayraklı "Monchegorsk" kargo gemisine indiğini ve silah taşıdığını tespit ettiğini bildirmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*