İsrail hack'landı

  • Giriş : 05.08.2006 / 00:00:00

Filistin ve Lübnan'a yapılan saldırılara tepki gösteren beyaz şapkalı hackerlar, sanal dünyada savaş açtıkları İsrail'in binlerce sitesini çökertti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sanal dünyada tıpkı gerçek dünyada olduğu gibi toprak savaşları yaşanıyor. Ancak savaş ne petrol, ne de demokratikleşmek için veriliyor.

Saldırı gruplarının tek amacı sanal dünyada hakimiyeti ele geçirmek. Sanal savaşın aktörleri hackerlar önce siteyi ele geçiriyor, sonra çökerttiği siteye kendi imzasını koyuyor. Kimi zaman bu imza bir bayrak olurken, kimi zaman ise kurukafa şeklinde kendini gösteriyor.

İsrail'in Gazze'yi işgal etmesiyle Filistinli hackerler yüzlerce İsrail web sitesine saldırı düzenledi. Lübnan ve Filistin'e yapılan bombalı saldırılara tepki gösteren Filistinli hacker timleri İsrail ve arkasında olmakla suçladıkları Amerikan web sitelerini çökertti.

Filistinli hackerler tarafından başlatılan ilk saldırılarda 700 web sitesinin hacklendiği duyuruldu. Web sayfaları "Hacked by Team-Evil Arab hackers u KILL palestin people we KILL Israeli servers" yazısı ile değiştirildi.

Saldırıya uğrayan siteler arasında İsrail'in en büyük bankası Bank Hapoalim, Haifa'daki bir hastahane sitesi, BMW İsrael, Subaru İsrael ve Citroen İIsrail de yer alıyor. Sayı her geçen gün daha da artıyor.

İsrail ise internet siteleri yakından izleyip aleyhte propagandanın önüne geçmeye çalışıyor. Binlerce Yahudi Amerikalı ve Avrupalı gruplara destek vermeleri yönünde milyonlarca mesaj gönderiyor.

İsrail Hükümeti de, destekçileri aracılığı ile Arap propangandası yapanlarla mücadele ediyor. İsrail Dışişleri Bakanlığı genç diplomat adayları ile internet sitelerini ve chat odalarını izletiyor. Geçtiğimiz hafta yaklaşık 5 bin üyesi olan Dünya Yahudi Öğrenci Birliği (World Union of Jewish Students (WUJS)) "megaphone'' yazılımı ile anti Yahudi chat odaları ya da anketlerinden anında haberdar edilmelerini ve karşı harekete geçmelerini sağlıyor. Kudüs'teki bir öğrenci ekibi farklı dillerdeki bir çok siteyi yakından izliyor.

Hazreti Muhammed'e hakaret içeren karikatürleri yayınlayan Danimarka'nın sitelerini çökertmeleri ile gündeme gelen Türk Hacker Grubu, 'Cyber-Warrior.Org' adlı grup, İsrail'e karşı siber savaş başlattığını ve Filistinli Müslüman hackerlara destekte bulunacaklarını açıkladı. Cyber-Warriors platformuna bağlı 'Akıncılar' grubu üstlenilen saldırılarda şimdiye kadar 650 site hack ettiğini duyurdu. Grup saldırılarla ilgili olarak şu açıklamayı yapıyor; "Biliyoruz ki dünya üzerinde Müslümanlara uygulanan zulüm ve şiddetin ardı arkası kesilmiyor. Başta biz Müslümanlar olarak bu zulümlere seyirci kalıyoruz. Birleşmiş Milletletler nerede peki ? Nerde dünyanın daha barış dolu olmasını isteyen ülkeler? Müslümanın, Müslümandan başka dostu yoktur. Allah'ın izniyle bugünden itibaren Birleşmiş Milletlere ait olsun, İsrail olsun, Amerika olsun her ülkenin siteleri indirilecektir. Onlar zulüm ediyorsa biz susmayacağız. Bütün ülkelerin en büyük devlet sitelerine kadar mühür vurup sesimizi duyuracağız. Bu saatten itibaren Akıncılar operasyonu başlamıstır. İsrail en büyük süprizimizi yakında yapacağız. Filistinli hacker kardeşlerimize sonuna kadar da destek olacağız."


2 BiN 587 SiTE HACK'LENDi


Akıncılar grubu daha önce Irak'ta 11 Türk askerinin başına çuval geçirilmesi olayını protesto için bin 500 Amerikan sitesini, Brezilya'lı hackerların saldırılarına karşı 10 binden fazla Brezilya sitesini, örgütsel faaliyet gösteren DHKPC'ye ait 2 domain'i ve benzer isimdeki hkpc.net, dhkpc.org, dhkp-c.net, dhkp-c.com, dhkp-c.org adreslerini register etti.

Özellikle İslam'a büyük zarar veren www.ilhanarsel.org, Hz. Peygamber (A.S.)'a karikatürler yolu ile saldıran başta Danimarka olmak üzre birçok Avrupa sitelerine 'hilal' seferleri düzenlediklerini belirten grup şu hacklerde ismi geçiyor: Kutlu doğum haftası nedeniyle Ordu-yu Hümayun Adlı Operasyonel TIM büyük çoğunluğu Danimarka, Fransa olmak üzere 2 bin 587 Avrupa sitesini hack ettik.

Misyonerlik faaliyetleri sürdüren www.katolikcemaati.com domain'ini hack ederek bu siteyi internetten temizledik. İslam'ın yüce peygamberine iğrenç karikatürleri ile saldıran, Tüm İslam aleminin nefret ve lanetini kazanan, yüzlerce hack sitesinin hedefinde olan www.drawmohammed.com domain hack edilerek, ebediyen yok ettik. Cyber saldırı takımını dünyaca ünlü lakabı İskorpitx ile korsanadasi.com, hackpower.net gibi siteler takip ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious