İsrail Haniye'nin vurulmamasına üzgün

  • Giriş : 15.12.2006 / 00:00:00

İsrail Savunma Bakanı Yardımcısı Efraim Sneh, dün konvoyuna ateş açılan Filistin Başbakanı İsmail Haniye'nin “vurulmamasına üzüldüğünü” söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sneh, devlet radyosunun "Haniye'nin konvoyuna ateş açıldığını duyduğunuzda vurulmamasına yazık oldu diye düşündüğünüz mü?" şeklindeki sorusuna, "Aslında benim hissettiğim duygu bu oldu, ama soğukkanlılıkla yeniden düşündüğümde, bunun meseleyi çözeceğini sanmıyorum" ifadesini kullanarak yanıt verdi.

Sneh, İsrail'in, Haniye'nin Gazze Şeridi'ne Arap ve Müslüman ülkelere yaptığı ziyaretlerde topladığı 30-35 milyon dolar parayla girişini yasaklamasına ilişkin kararını da destekledi ve "Yapılması gerekeni yaptık. Para Gazze Şeridi'nin dışında kaldı. Bu para İsrail'e karşı terörü beslemek ve Hamas hareketinin iktidarını güçlendirmek için kullanılacaktı" dedi.

Haniye'nin oğlunun hafif yaralandığı, bir korumasının ise öldüğü olay sonrasında Hamas, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'a bağlı Muhafız Birliği'ni Haniye'yi öldürmeye çalışmakla suçlamış, suçlama Devlet Başkanlığı tarafından yalanlanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious