İsrail insani yardım konvoyunu vurdu

  • Giriş : 18.07.2006 / 00:00:00

Lübnan'a saldırılarını devam ettiren İsrail ordusu, bu ülkeye tıbbı malzeme götüren Birleşik Arap Emirlikleri'ne ait insani yardım konvoyunu hedef aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

BAE yetkilileri, içinde ambulanslar bulunan konvoyda insani yardım malzemesi taşıdığının çok bariz olduğunu dile getirdi. Lübnan televizyonu saldırıda bir şoförün yaralandığını bildirdi.

Bu arada, İsrail Başbakanı Ehud Olmert, kaçırılan İsrail askerleri serbest bırakılana ve İsrail halkı saldırılardan kurtulana kadar Lübnan'a saldırıların devam edeceğini söyledi.

İki askerinin Hizbullah tarafından kaçırılması ve sekizinin öldürülmesi sonucu, İsrail ordusu Lübnan'a saldırı düzenlemiş ve halen devam eden saldırılarda 226 kişiyi öldürmüştü. İsrail'e roket saldırılarını devam ettiren Hizbullah gerillaları şu ana kadar 1500'den fazla füzeyi İsrail topraklarına gönderdi.

İsrail ordusu, Hizbullah'a karşı gerçekleştirdiği ve Lübnan'da sivilleri ve altyapıyı hedef aldığı saldırılarının önümüzdeki haftalarda devam edeceğini öngörüyor.

Yabancı ülkeler vatandaşlarını Lübnan'da tahliye etmeye devam ederken Birleşmiş Milletler, evlerini terk eden Lübnanlı vatandaşların yeni bir insani kriz ile karşı karşıya oldukları uyarısında bulunmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious