İsrail kendini savunuyor!

  • Giriş : 14.07.2006 / 00:00:00

Almanya Başbakanı Angela Merkel ve ABD Başkanı George Bush, Almanya’nın Stralsund şehrinde yaklaşık 2 saat süren bir görüşme yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başkan Bush, İran ile çıkan krizin diplomatik yollardan çözülebileceğini, İran’dan sadece verdiği sözlerde durmasını istediklerini ifade eden Bush, “İran’a birkaç hafta zamanınız var dedik. Herhalde anlamadılar. Biz de BM Güvenlik Konseyi’ne başvurduk. Şimdi karar vermek durumundalar. Biz bunu yapmazsak İran komşularını tehdit ettiğinde bizden neredeydiniz diye hesap sorarlar” diye konuştu.

Bush, Orta Doğu’daki gerginliğin giderilmesi için sürekli şekilde bölgeyle temas halinde olduklarını belirterek, Orta Doğu’da iki devletli çözüm istediklerini kaydetti. Bush, Lübnan’da demokrasinin güçlendirilmesi gerektiğini, bu konuda Suriye’nin de sorumluluğu bulunduğunu ve Hizbullah’ı desteklemekten vazgeçmesi gerektiğini de belirtti. Lübnan’ın bombalanmasının kendisini endişelendirip endişelendirmediği şeklindeki soruya karşılık da Bush, “Benim endişem Lübnan’daki demokrasinin zayıflaması. İsrail ile bu konuda da konuştuk. Ancak İsrail’in kendisini koruma hakkı var. Her ülkenin buna hakkı vardır” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious