İsrail Konsolosluğu'nda gergin anlar

İsrail Konsolosluğu'nda gergin anlar.15567
  • Giriş : 04.01.2009 / 08:10:00

İsrail'in 8 gün süren hava saldırısından sonra başlattığı kara harekatı Müslümanları çileden çıkardı. İstanbul'daki İsrail Konsolosluğu vatandaşlarca ablukaya alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırıları İslam dünyasında sert tepkilere yol açarken bu akşam üzeri Gazze'ye başlayan kara harekatı gerginliği daha da artırdı.

Türkiye'nin dört bir tarafında İsraile yönelik gün boyu süren protestolar gece de sürdü. İsrail'in İstanbul'daki Başkonsolosluğu da tepkilerin hedefi haline geldi.

Gece geç saatlerde İsrail konsolosluğuna akın eden vatandaşlar İsrail aleyhine sloganlar atmaya başladı. Konsolosluğun bulunduğu Levent'te araçlar trafiği tamamen kapattı.

Levet Büyükdere Caddesi Yapı Kredi Plaza'nın bulunduğu İsrail Başkonsolosluğu'na akın etti.

Polis Başkasonsolosluk önönde geniş güvenlik önlemleri alındı. Büyük Birlik Alperen Ocaklarının üyeleri ellerinde Filistin bayrakları ile başkonsolosluk önünde. Gelenler ise araçlardan inip yürüyerek elçilik önüne gelmeye çalışıyor.

Filistine Selam direnişe devam, Kahrolsun İsrail, Bir gece ansızın geleceğiz. Tekbir Allahu Ekber gibi sloganlar atılı.

İsrail konsolosluğunun önü ve arkası tamamen çevrilmiş durumda. Gelenlerin ellerinde öldürülen çocukların ve Hamas liderlerinin resimleri var.

Vatandaşlar sürekli Hamas ve Filistin lehine sloganlar atıyor. Sürekli insanlar konsolosluk önüne gelirken yoldan geçen araçlar da klaksonlarla İsrail'i protesto ediyor. Konsolosluk önüne farklı parti temsilcilerinden de çok sayıda katılan oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*