İsrail mitinginde stant çöktü

  • Giriş : 07.08.2006 / 00:00:00

Nevşehir'de siyasi partiler, sendikalar, sivil toplum örgütleri tarafından düzenlenen İsrail mitinginde miting alanına kurulan stant çöktü; 8 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Nevşehir Belediyesi Mehteran bölüğü de mitinge kahramanlık marşları seslendirerek destek verdi. Özellikle çocuklar miting alanına "Canımız feda Mescidi Aksa, Kahrolsun baba katilleri, Katiller bir gün hesap verecek" yazılı pankartlarla gelirken, mitinge katılan vatandaşlar ise "Ya Allah Bismillah, seninleyiz Hizbullah" şeklinde sloganlar attı. Ancak miting henüz başlamışken, üzerinde çoğunluğu gazetecilerden doluşan yaklaşık 30 kişinin bulunduğu, miting alanındaki stant çöktü.

Konuşmaların yapılması için kurulan standın çökmesiyle, mitingi stant üzerinden izleyen 2'si gazeteci 8 kişi yaralandı. Yaralanan gazetecilerden Nevşehir Kapadokya Televizyonu kameramanı Çoşkun Sağlamdin ile Nevşehir Kapadokya Gazetesi Muhabiri Mustafa Ferveren hastaneye kaldırılırken, diğer 6 yaralı ise miting alanındaki ambulansta tedavi gördü. Nevşehir Belediyesi tarafından kurulan standın çökmesi nedeniyle mitinge yaklaşık bir saat ara verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious