İsrail: Ne ağlıyorsun, cesetleri topla!

  • Giriş : 08.08.2006 / 00:00:00

İsrail Dışişleri Bakanı Livni, Lübnan Başbakanı Sinyora'nın gözyaşlarını silmesi ve ağlayan siviller için daha iyi bir gelecek yolunda çalışması çağrısı yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İsrail Dışişleri Bakanı Tzipi Livni, dün Lübnan'da 49 kişinin ölümüne neden olan İsrail saldırılarıyla ilgili konuşmasında gözyaşlarını tutamayan Lübnan Başbakanı Fuad Sinyora'yı eleştirdi. İsrail parlamentosunda bir konuşma yapan Livni, "Dün, Sinyora'nın gözyaşlarını gördüm. Hepimiz, gizli ya da aşikâr, kaybettiklerimize ağlıyoruz" dedi. Livni, Sinyora'nın gözyaşlarını silmesi ve ağlayan siviller için daha normal bir gelecek oluşturmak yolunda çalışması gerektiğini söyledi.

İsrail Dışişleri Bakanı Livni, bölgenin gelecekteki durumunun öncelikle Sinyora'nın kararlarına ve uygulamalarına bağlı olduğunu vurguladı. Livni, Lübnan'dan Hizbullah'ı silahsızlandırması ve askerlerini İsrail sınırı boyunca konuşlandırması taleplerini de yineledi.

Lübnan hükümeti dün, İsrail birliklerinin ayrılmasından sonra sınır bölgesine 15 bin asker gönderme teklifi yapmıştı. İsrail tarafı teklifi inceliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious