İsrail ordusu İsraillileri bile isyan ettirdi

İsrail ordusu İsraillileri bile isyan ettirdi.9858
  • Giriş : 15.01.2009 / 16:45:00

İsrail'deki "İnsan Hakları için Doktorlar" örgütü, İsrail ordusundan derhal Gazze'de kuşatılan Kudüs hastanesinden çekilmesini istedi. Hastaneye en az 3 füzenin isabet ettiği belirtiliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gazze kentinin güneybatı kesimindeki Tel El Hava hastanesinden Dr. Beşir El-Murad, hastaneye en az 3 füzenin isabet ettiğini, hastanenin idari binası ile ecza bölümlerinin yandığını kaydetti.

İnsan Hakları için Doktorlar örgütü de hastanede bulunan 40 doktor ve sağlık görevlisinin hasta ve yaralıları tahliye etmeye çalışırken içeride mahsur kaldığını ifade etti.

İçerideki 15 hastanın ambulans olmaksızın çıkabilecek durumda olmadığını vurgulayan örgüt, İsrail ordusuna derhal hastaneden çekilmesi çağrısında bulundu.

Hastanede, Tel El Hava'da İsrail tankları ve askerlerinin önünden kaçanlar, hastalar ve yaralılarla birlikte 500-600 civarında kişinin bulunduğu belirtiliyor.
Uluslararası Dayanışma Örgütü'nün daha önce hastanede çalışan görevlisi Sharon Locke da hastane etrafının askerlerce çevrili olduğunu söyledi. Locke, kendisinin hastane dışında bulunduğunu belirtirken, hastaneye kimsenin girip çıkmasına izin verilmediğini aktardı.

Öte yandan Tel El Hava'da, BM Filistinli Mültecilere Yardım Ajansının yardım deposunun vurulması ve binada yangın çıkması üzerine, bunu protesto ederek Gazze'deki çalışmalarını askıya alan yardım ajansı, çalışmalarını yeniden başlattı. Ancak ajans görevlilerinin muhasara altındaki bölgede değil, Gazze'nin doğusundaki mahallelerde çalışabildiği belirtiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*