İsrail sivilleri hedef alıyor

  • Giriş : 19.07.2006 / 00:00:00

İsrail sivilleri hedef almaya devam ediyor. 10 Lübnanlı daha öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Lübnan'ın güneyindeki Srifa köyüne düşen İsrail bombaları 10 kadar evi yerle bir etti. Köy sakinleri 10 kişinin de öldüğü bombardımanda ölü sayısının artmasından endişe ettiklerini belirtti. Köy muhtarı Hüseyin Kemalettin vurulan evlerde en az 25-30 kişinin yaşadığını kaydetti. Güneydeki Nebatiye köyünde de 5 kişilik bir aile İsrail füzelerinin altında can verdi.

Bu arada İsrail, Beyrut'un güneyindeki Hizbullah hedeflerini vurmaya devam ediyor. Hava ve karadan sürdürülen operasyonlarda Lübnan ordusu da hedef alındı. İsrail saldırıları yüzünden harabeye dönen Beyrut ve çevresinde yaşayan 100 bin kadar Lübnanlı bölgeyi tert etmek zorunda kaldı.

Lübnan'da verilen sivil kaybı sayısı bombardımanın 8. gününde 250'yi aşarken, İsrail Başbakanı Ehud Olmert, Lübnan'a düzenledikleri saldırılarda zaman sınırı olmadığını belirtti. Hizbullah roketlerinin hedefi olan Hayfa kentinde bir açıklama yapan Olmert, "Lübnan'a düzenlenen saldırılarda zaman sınırı yok. Ne kadar zaman alırsa, o kadar sürecek. İsrail devletini dizleri üzerine çökertmenin imkansız olduğunu göstereceğiz" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious