İsrail: Soru sormayın sadece vurun

İsrail: Soru sormayın sadece vurun.13742
  • Giriş : 16.01.2009 / 09:11:00
  • Güncelleme : 16.01.2009 / 09:11:44

Bir İsrail askeri, kendilerine "soru sormayın, vurun" emri verildiğini itiraf etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İsrail, BM genel sekreteri Telaviv'e ayak bastığı sırada Gazze'de BM binasını vuracak kadar pervasız. Daha önce de BM okulunu vuran ve yüze yakın sivilin ölümüne sebep olan İsrail ordusu, sivillerin evlerini ve gazetecileri vurmaktan çekinmiyor.

Yüksek teknolojili, nokta hedefleri vurabilecek hassas bombalara sahip olan İsrail, sivil hedefler konusunda en ufak bir hassasiyet göstermiyor. İsrail savunma bakanlığının askerlerine yönelik yayınladığı ''acımasız olun'' talimatı bu vahşetin arkasındaki gerçeği gözler önüne seriyor.

''SORU SORMADAN ATEŞ AÇMAMIZ EMREDİLDİ''

İngiliz The Times gazetesinin "İsrail'in amansız taktikleri" başlıklı haberine göre İsrail Ordu komutanları askerlerine özellikle "gece hareket eden her şeye ateş etmeleri" emri veriyor. Saldırılara katılan, soyadı ve rütbesi açıklanmayan Alon adındaki askerin gazeteye yaptığı açıklamalar, operasyonun yol açtığı yıkım ve kayıplarla ilgili çarpıcı detaylar içeriyor. "Soru sormayın, vurun" emri aldıklarını söyleyen Alon, Gazze'ye girdiklerinde karşılaştıkları görüntüye kendisi bile inanamamış.

"Şu anda her şeye düşman gibi yaklaşıyoruz. Yıkım tahmin bile edilemez. Hiçbir sivilin ölmesini istemiyoruz ama bu o kadar kolay değil..."

İki erkek kardeşinin de orduda olduğunu, kendisinin de askeri tecrübeye sahip olduğunu söyleyen Alon'un şu sözleri Gazze'deki yaşananları özetliyor: "Filistinlilerle savaşımızda bugüne kadar böylesi saldırgan bir operasyon görmedim..."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*