İsrail uçakları Filistin'i vuruyor

İsrail uçakları Filistin'i vuruyor.8116
  • Giriş : 17.07.2006 / 00:00:00

İsrail uçakları, Filistin Dışişleri Bakanlığı binasını vurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bölgedeki Associated Press muhabirinin ve görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre, bir hafta içinde ikinci kez vurulan binadan dumanların yükseldiği görüldü. Büyük patlamada, binanın bir tarafı yıkıldı ve bakanlığın civarındaki evler de zarar gördü. Polisin ve ambulansların olay yerine hareket ettiği belirtildi.

Kurtarma ekipleri de, bu saldırıda en az 5 kişinin yaralandığını kaydetti. Yaralıların civardaki evlerden olduğu bildirildi. Saldırının geceyarısından sonra düzenlenmesi nedeniyle binanın boş olduğunun tahmin edildiği kaydedildi.

İsrail, ''terör saldırılarını planlamak için kullanıldığını'' öne sürdüğü Filistin Dışişleri Bakanlığı binasını geçen perşembe de vurmuştu. İsrail uçaklarının, bu saldırıdan yaklaşık bir saat önce Gazze Şeridi'nin kuzeyine düzenlediği hava saldırısında da en az 2 Filistinli militanın yaralandığı bildirildi.

Filistinli güvenlik yetkilileri, uçaklardan atılan 3 füzeyle, Gazze kentinin kuzeyindeki Beyt Hanun kasabası yakınlarından füze atan Filistinli militanların hedeflendiğini kaydettiler.

Yetkililer, bir füzenin, Cebaliye mülteci kampındaki bir Hamas bürosuna, diğerinin de bir çiftlik binasına atıldığını söylediler. İsrail Ordu sözcülüğü de, Gazze'nin kuzeyine füze saldırılarının olduğunu teyit etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious