İsrail vahşetine 'Grafitili' protesto

İsrail vahşetine 'Grafitili' protesto.14828
  • Giriş : 12.01.2009 / 15:04:00

İsrail’in 60 yıldır karantinada tuttuğu ve 2 haftayı aşkın süredir Filistin ve özellikle Gazze’de gerçekleştirmekte olduğu aşırı güç kullanılan, bombalı faaliyetlere karşı İstanbul Gençliği Taksim meydanından dur dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbullu Gençlik Filistin'li Kardeşlerine Destek için biraraya geldi...

İsrail'in 60 yıldır karantinada tuttuğu ve 2 haftayı aşkın süredir Filistin ve özellikle Gazze'de gerçekleştirmekte olduğu aşırı güç kullanılan, bombalı faaliyetlere karşı İstanbul Gençliği Taksim meydanından dur dedi...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi'nin organize ettiği, İstanbul Öğrenci Kulüpleri Platformu, İHH, İlçe Gençlik Meclisleri ve çeşitli gençlik sivil toplum kuruluşlarının da paydaş olarak yer aldığı Filistin'deki Zulme karşı gerçekleştirilen Basın açıklaması ve Graffiti sergisi bugün sabah saatlerinde Taksim Meydanı'nda gerçekleştirildi.

İstanbul ve Gençlik odaklı çalışmalarını sürdüren Gençlik Meclisi, uzun süredir Ortadoğu'nun kanayan yarası olan Filistin'e destek verici faaliyetini bugün birçok paydaş kurum ve temsilci ile gerçekleştirirken, Basın Duyurusu ile hem İsrail'i hem de bu zulme göz yuman tüm ülke ve vatandaşları kınadığını beyan etti. Sabah 10.30 itibariyle başlayan Graffiti ile Filistin'e Destek etkinliğinde ise, üç kişilik çizer ekibi geniş bir panoya sanatsal olarak eserlerini boyadılar. Bu etkinlik ile yaşanan dramı ve orantısız güç kullanımını bir de illegalize olarak bilinen Graffiti ile anlatan ekip, İstanbul'luların yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Gündem ile alakalı konuşan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Av. M. Melih GÜLSEREN ise, İstanbul'u temsil eden bir Meclis olarak, tüm dünyanın içini acıtan ve bizim de yanıbaşımızda olan bu acımasız olaya kayıtsız kalmamız mümkün değildi diyerek hassasiyetlerini göstermek için biraraya gelindiğini belirtti.

Graffiti çizeri Muhammed Emin Türkmen ise, bu ve benzeri birçok çalışmaya imza atıldığını, sözkonusu Gazze ve Filistin olduğunda tüm insanlığın tek ve ortak bir amaç için biraraya gelinmesi gerektiğini ifade ederken, İstanbul Gençlik Meclisi'nin de bu amaçta davrandığını ve üzerine düşenin gerçekleştirilmesi noktasında önemli bir sorumluluğun tamamlanmış olduğunu belirtti.

Basın bildirisinin okunmasını, ıslıklı ve alkışlı protestolar takip ederken, grup 12.30 sularında etkinliğini bitirerek, 14.00'da Levent'teki İsrail Konsolosluğu önüne siyah çelenk bırakarak protesto etkinliğini bitirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*