İsrail ve Filistin El Halil için buluştu

İsrail ve Filistin El Halil için buluştu.18280
  • Giriş : 23.10.2008 / 09:05:00

İsrailli ve Filistinli askeri yetkililer, dün akşam, El Halil'in güvenliğinin güçlendirilmesini ele almak amacıyla bir araya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tel Aviv'de yapılan askeri açıklamada, İsrail ordusunun Batı Şeria yetkilileriyle Mahmud Abbas'a bağlı Filistin Yönetimi'nin güvenlik yetkilileri, Filistin tarafından El Halil'de sorun çıkaran, kanunları ihlal eden kişilere yönelik düzenlenmesi istenen geniş çaplı operasyonu görüştüğü belirtildi.

Açıklamada, tarafların bu planın uygulanması ve diyaloğun devam ettirilmesi çerçevesinde eylemlerinin koordine edilmesi konusunda uzlaştıkları da ifade edildi.

İsrail radyosundaki haberde de, bu toplantı sırasında İsrailli yetkililerin El Halil'de düzeni sağlamak amacıyla Filistin Yönetimi'ne bağlı polislerin takviye edilmesine izin verdiği belirtildi.

Haberde, bu takviye kuvvetin ne zaman konuşlandırılacağı bilgisi yer almazken, radyo haberi hakkında görüşü sorulan İsrail askeri sözcüsü de, konuya ilişkin bir açıklamada bulunmayı kabul etmedi.

Filistin Yönetimi, Batı Şeria'daki Nablus ve Cenin'de silahlı kaosa son vermek amacıyla bölgeye takviye asker ve polis sevk etmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*