İsrail yine çocukları öldürdü!

İsrail yine çocukları öldürdü!.17226
  • Giriş : 28.02.2008 / 17:22:00

İsrail ordusu ile Hamas militanları arasında roket ve füze saldırıları durmak bilmezken, Gazze Şeridi'nde ölenlerin sayısı sürekli artıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bölgenin kuzeyindeki Beyt Lahya'da düzenlenen füze saldırısında 4 Filistinli çocuk hayatını kaybetti.

Yerel kaynaklar, Futbol oynarken füze saldırısına hedef olan çocukların cesetlerinin hastanelere parça parça getirildiğini bildirdiler. Ölen çocuklardan üçünün aynı soyadı taşıdığı belirlendi. Ölenlerin isimleri Ömer (14), Deyb (11) ve Ali Dardone (8) ile Muhammed Naim Hammude (7) olarak belirlendi.

Beyt Lahya'daki füze saldırısının hemen akabinde, yine bölgenin kuzeyindeki sınıra yakın mahallelerden Beyt Hanun'daki Ömer Bin Abdülaziz Camii yakınlarında bir araç füze saldırısına hedef oldu. Radyolar, vurulan özel araçtan iki kişinin yaralı olarak çıkarıldığını bildirdi. Araçtan çıkarılanlardan Remzi Nasır adlı Filistinli, kısa süre içinde hastanede hayatını kaybetti. Füze saldırısı sırasında parçalanan araçtan fırlayan bir demir parçasının da yoldan geçen bir Filistinli'nin karnına saplandığı ve hastaneye götürüldüğü kaydedildi.

Böylece, dün sabahın erken saatlerinden bu yana Gazze Şeridi'ne yönelik füze saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısı, aralarında bebek ve çocuklar olmak üzere 20'ye ulaştı. Yaralananların tam sayısını belirlemek ise mümkün olmuyor.

Filistin Sağlık Bakanlığı, Acil Yardım ve Ambulans Hizmetleri Başkanı Muaviye Hasaneyn, yaralananların arasında çocuklar dahil durumu çok ciddi olanların ve hatta hayatından ümit kesilenlerin bulunduğunu söyledi.

Gazze Şeridi'nde yayın yapan radyolar, dünden bu yana normal yayınlarını kesti, marşlar arasında acil haberler ve ayrıntılarını duyurmaya başladı.

Görgü tanıkları, Hamas'a ait karakolların ve merkezlerin tümüyle boşaltıldığını ve binalarda kimsenin bulunmadığını bildirdiler. Karakollarda görev yapan polis ve diğer güvenlik görevlilerinin onlarca metre uzakta, açıkta görevlerini sürdürdükleri bildiriliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious