İsrail'den Erbakan'a yakın takip

İsrail'den Erbakan'a yakın takip.10824
  • Giriş : 18.04.2009 / 18:56:00

Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın İran ziyareti, İran basınında büyük ilgi görürken, ziyaret İsrail gizli servisi MOSSAD tarafından da yakın incelemeye alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Milli Görüş lideri ve 54. Hükümet'in Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın İran ziyareti, İran basınında büyük ilgi görürken, ziyaret İsrail gizli servisi MOSSAD tarafından da yakın incelemeye alındı

Milli Görüş lideri ve 54. Hükümet'in Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın İran ziyareti, İran basınında büyük ilgi görürken, ziyaret İsrail gizli servisi MOSSAD tarafından da yakın incelemeye alındı. MOSSAD'a Ortadoğu ülkeleriyle ilgili olarak medya istihbaratı sağlayan Middle East Media Research Institute (MEMRI), Erbakan'ın İran ziyaretine dikkat çekti.

ERBAKAN'IN D-8 İLE İLGİLİ SÖZLERİNİ ÖNE ÇIKARDI

Erbakan'ın İran ziyaretini Vakit gazetesine dayandırarak geçen MOSSAD'ın medya araştırma kuruluşu MEMRI, Erbakan'ın İran eski Cumhurbaşkanlarından Muhammed Hatemi ve diğer İranlı üst düzey yetkililerle yaptığı görüşmeyi öne çıkardı. MEMRI, Erbakan'ın Türkiye ve İran arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve yeni bir dünya düzeninin kurulması için D-8 ülkelerinin önemine dair yaptığı açıklamaları alıntıladı. MEMRI'nin Erbakan'ı Saadet Partisi'nin lideri olarak göstermesi ise dikkat çekti.

D-8, DARBENİN GİZLİ GEREKÇESİ…

Bilindiği gibi Erbakan'ın Başbakan olduğu 1996-97 yılları arasında İran ve Türkiye arasında gelişen ilişkiler D-8'in kurulmasıyla sonuçlanmıştı. D-8 oluşumu, İsrail ve ABD'nin başını çektiği bazı Batılı ülkeler tarafından Batılıların Ortadoğu'daki çıkarlarını baltaladığı sebebiyle 28 Şubat post-modern darbesinin yapıldığı iddia edilmişti. Erbakan da geçtiğimiz günlerde, ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ne gelen bir kriptodan bahsetmiş ve darbenin dış kaynaklı olduğunu söylemişti.

İRAN'DA BÜYÜK İLGİ

Öte yandan İran'ın en büyük dini otoritesi olarak kabul edilen ve Cumhurbaşkanlığı makamının üstünde yer alan İran Dini Rehberi Ali Hamaney'in davetlisi olarak İran'a giden 54. Hükümet'in Başbakanı ve Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, İran basınından da büyük ilgi gördü. Erbakan, şu ana kadar İran'ın eski Cumhurbaşkanı Haşimi Rafsanjani, Dışişleri Bakanı Manuçehr Muttaki ve Meclis Başkanı Ali Larijani'yle görüşürken, ziyarete İran basını tarafından büyük önem atfediliyor. Erbakan'ın İran ziyareti İran'ın IRNA Haber Ajansı, Press TV ve diğer birçok ulusal gazete ve televizyonda da geniş yer tutarken, İsrail istihbaratı MOSSAD için medya çalışması yapan MEMRI isimli kuruluş da Erbakan'ın İran ziyaretini öne çıkardı.

Vakit

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*