İsrail'den Gazze Şeridi'ne 4 füze

İsrail'den Gazze Şeridi'ne 4 füze  	.12749
  • Giriş : 05.03.2008 / 09:44:00

İsrail askerlerinin Han Yunus'un doğusunda, Alkarara bölgesinde düzenledikleri operasyonda, İslami Cihad'ın Saraya El Kuds Tugayları liderlerinden Yusuf Semiri'nin, çıkan çatışmada öldüğü bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İnternet sitesi, Ordu kaynaklarına dayanarak, Yusuf Semiri'nin operasyonda öldürüldüğünü haber verdi, operasyonun hedefinin Semiri olduğu da vurgulandı. Ynet sitesinin, Semiri'nin öldürüldüğüyle ilgili haberi, Gazze'deki yerel radyolarda da verildi.

Filistinli sağlık görevlileri ise henüz Semiri'nin cesedine ulaşamadı.

Semiri'nin ailesinden olduğu belirtilen bir kadın, İslami Cihad'ın Kudüs Radyosu'na, Semiri'nin ölmediğini, ancak nerede olduğunun belli olmadığını söyledi. Semiri'nin kardeşi de benzer biçimde konuştu ve Yusuf Semiri'nin evden çıktığını, ancak durumunun ne olduğunun bilinmediğini bildirdi.

İsrail kaynaklarının iddialarından sonra, Saraya El Kuds Sözcüsü Ebu Ahmed, şu aşamada herhangi bir açıklama yapmayacaklarını belirtti ve durumun ileri saatlerde belli olacağını söylemekle yetindi.

İsrail askerlerinin 2 saat kadar süren operasyonunda, 1 aylık bir kız bebek ölmüş, 2 çocuk ile siviller de dahil 7 Filistinli yaralanmıştı.

Öte yandan Filistinli militanlar, Gazze kentinin güney kesimlerindeki mahallelerden İsrail tarafına en az 4 Kassam roketi fırlattı.

Kassamlar'dan birinin Sderot'a düştüğü, ancak herhangi bir zarar veya zayiata neden olmadığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious