İsrail'den red!

  • Giriş : 22.09.2006 / 00:00:00

İsrail, Filistin iktidarındaki Hamas'ın "refah ve istikrarı sağlayacak 10 yıllık bir barış anlaşması" önerisini reddetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İsrail hükümeti sözcüsü Avi Pazner, "Bu (teklif) bizi ilgilendirmiyor. Bizim görüşmeleri yeniden başlatabilecek herhangi bir Filistin hükümetinden beklediğimiz, uluslararası kamuoyu tarafından belirlenen şartlara uymasıdır." dedi.

Hamas'ın barış anlaşması önerisine hemen cevap veren İsrail, anlaşmanın söz konusu olmadığını belirterek Filistin hükümetinin İsrail'i tanıması gerektiğini bildirdi. Hükümet sözcüsü Avi Panzer, Filisitn hükümetinin uluslararası kamuoyu tarafından belirlenen şartları kabul etmesi gerektiğini kaydederken, bu şartları da "İsrail'in tanınması, şiddetin durdurulması ve geçmişte imzalanan barış anlaşmalarının tanınması" olarak ifade etti.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın New York'ta Hamas ile kurulacak birlik hükümetinin İsrail'i tanıyacağını söylemesinin ardından Hamas, böyle bir durumun söz konusu olmadığını bildirmişti. Filistin Başbakanı İsmail Heniyye'nin siyasi danışmanı Ahmed Yusuf, "Bizim soruna yönelik çözümümüz, istikrar ve refahı sağlayacak 10 yıllık bir barış anlaşmasıdır" diye konuşmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious