İsrail'den Türkiye'ye turistik boykot!

İsrail'den Türkiye'ye turistik boykot!.12173
  • Giriş : 27.05.2009 / 11:40:00

Gazze operasyonları ve Davos krizi gerginliklerinden kaynaklanan, İsrail'in Türkiye'ye “turizm boykotu” sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İsrail basınına göre, geçen hafta gerçekleştirilen yeni bir anket, ülkede yurt içi ve yurt dışı tatil turlarının önemli bir kısmını pazarlayan, şirketlerdeki Çalışanlar Komiteleri'nin Türkiye'yi “boykotu” sürdürdüğünü, komitelerin yüzde 72'sinin turlarından Türkiye'yi sildiğini ortaya koydu.

-ÇALIŞANLARI BOYKOT YAPAN ŞİRKETLERİN ARASINDA IAI DE VAR-

Anket, Çalışanları Komiteleri'nin Türkiye'yi turlarından çıkarttığı şirketlerin arasında İsrail Birinci Uluslar arası Bankası, El-Al, Egged, Tarım Araştırma Örgütü, ECI, Elektra, Israel Refinerileri, Sanayi, Ticaret ve Çalışma Bakanlığı, İsrail Teknoloji Enstitüsü, Haifa Limanı ile İsrail Havacılık ve Uzay Sanayi de (IAI) yer alıyor.

Türkiye'de askeri ihalelere giren, savunma projelerini üstlenen, Türkiye ile yoğun bir ilişki içerisinde olan IAI'nın çalışanlarının da, Türkiye'ye boykot etmesi dikkat çekici bulundu. IAI, son olarak üstlendiği insansız uzay aracı projesine ilişkin teslimatların gecikmesi nedeniyle gündeme gelmişti.

-TÜRK TURİZMCİLERİNİN İSRAİL'DEKİ ÇABALARI-

Bu arada, İsrail basını, 40 kadar Türk turizm şirketi yöneticisinden oluşan bir heyetin geçen hafta İsrail'de yoğun temaslarda bulunduğuna, şirket üyelerinin İsrailli turistlerin tatil için yeniden Türkiye'ye akmasını sağlamak amacıyla çaba gösterdiğine dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*